Anasayfa
Basın Bülteni
Önsöz
Üstün Akıl
Valilik Daveti
Bülten 13 Makalesi
Yazılı ve Görsel basında
Konferanslar - Videolar
Resim Galerisi
Yazarın biyografisi
Ziyaretçi Defteri
İletişim

Yazardan Öğütler

"Kafanızdaki insan beyni yerinde durdukça sizler dünyaya lazım ve yanlışlarından sorumlusunuz. Ülkeniz ileri çağları sizlerle yakalayacak ve sürekli aşacaktır. Kendinizin de bu kapsamda bulunduğunu her zaman hatırlayınız."
Mehmet Nevzat Kürüm
"Zaman uçmaktadır, servetini paylaşmak zorundasınız. Ya da! Bırakın ucunu gitsin, borçlarınızı çağlar boyu nesilleriniz ödesin."
Mehmet Nevzat Kürüm"Beyninizi çalıştırın; akla çevirin, gençliği yaşayın, aklınız beyninizin tercümanıdır. Aklın canlı fotoğrafı da bizzat siz kendinizsiniz."
Mehmet Nevzat Kürüm"Sevgili anne ve babalar: Çocuklarınızı kucak çocuğu yapmayınız. Geleceği görünüz! Gelecek her zaman önünüzdedir. Gene de göremiyorsanız. Aklınızın dürbününü kullanınız… Ne mutlu ki sağlıklı her beyinde bu dürbünlerden vardır."
Mehmet Nevzat Kürüm"Her yanlışlığın arkasına gizlenmiş bir güneşin bulunabileceğini hatırdan çıkarmamak, mücadeleyi bırakmamak şarttır. Zira hayatınız boyunca aradığınız güneşin en yakınınızda bulunduğunun isbatını azim, sabır ve çabalarınız sağlayacaktır."
Mehmet Nevzat Kürüm
/*ISTANBUL


Evet değerli Bülten 13 okurları, İşte Mehmet Nevzat Kürüm'ün yazdığı kitabın adı. "Sırları Yakalayabilmenin Sırları" Kitabın başlığı birçok kitap başlığından farklı olması da, Sırları Yakalayabilmenin Sırları'nı okudukça düşündürücü, yazarın bu şalığı neden kullandığını bu eseri ancak okuyarak Sırları Yakalayabilmenin Sırları'nı sizlerde yakalayabilirsiniz. İşte ayrıcalık burada Bitlisliler her zaman ve her yerde ayrıcalığını ortaya koymalıdır...

Kitaptan birkaç kelime sizlere aktaralım ki, sizler de ayrıcalığı göresiniz...

Akıl ve Düşünce Anıtı; "Bizler dünyaya pozitif olarak gelmiş görevlileriz, Bize tüm evrendeki olayları tanımaya; Gerektiğinde onlara katılmaya açık bir insan beyni bağışlanmıştır. Sınırsız akıl kaynağına sahiptir. Bu kaynak yaşamımız boyu çalıştırılmalıdır. Çalıştıkça herşeyin derinine, daha derinine inerek, sırlarının da sırlarını yakalayabileceğinizi biliniz. Bunun bilincinde olarak her olayın kendine özgü, ulaşabilinen sırları vardır. Fakat unutmayalım ki anahtarıda bizdedir..."

"Zaman uçmaktadır, servetini paylaşmak zorundayız. Yada bırakın ucunu gitsin, borçlarınızı çağlar boyu nesilleriniz ödesin..."

"Beyninizi çalıştırın; akla çevirin, gençliği yaşayın, aklınız beyninizin tercumanıdır. Aklın canlı fotoğrafı da bizzat kendiniz sizsiniz..."

Yazar bu kitabında Aileler içince güzel vecizeler kaleme almıştır; "Sevgili anne ve babalar; Çocuklarınızı kucak çocuğu yapmayınız. Geleceği görünüz. Gelecek her zaman önünüzdedir. Gene de göremiyorsanız? Aklınızın dürbününü kullanınız... Ne mutlu ki sağlıklı her beyinde bu dürbünlerden vardır."

Kitap; 296 sayfadan oluşup, 93 başlık altında "Sırları Yakalayabilmenin Sırları'nı" anlatmaktadır.

Kitabın yazardan okura bölümünde belirttiği insan kimliği'ni (1. ve 2. kimlik) dünyada ilk olarak literatüre sunmuş bulunmaktadır. Kitabında buna benzer pek çok benzer beyan ve vecizeler bulunan ve kitabın değerine değer katan, daha önce kimseler tarafından belirlenmemiş ilginç ve çarpıcı özgün düşüncelerle doludur.

Değerli hemşerimiz olan Mehmet Nevzat Kürüm kimdir...?

Mehmet Nevzat Kürüm; Bitlis'in kürüm mahallesinden Türkiye'ye yayılmış kürüm oğullarındandır. Kendisi kitabında belirttiği üzere 1930 yılında Ahlat'ta dünyaya gelmiştir. Yazarın kısa adı SYS olan kitabında başka yerlerden alıntı bulunmamaktadır. Bu kitap herşeyden önce kendine özgü düşünce ve buluşları ile değerlenmektedir.