Anasayfa
Basın Bülteni
Önsöz
Üstün Akıl
Valilik Daveti
Bülten 13 Makalesi
Yazılı ve Görsel basında
Konferanslar - Videolar
Resim Galerisi
Yazarın biyografisi
Ziyaretçi Defteri
İletişim

Yazardan Öğütler

"Kafanızdaki insan beyni yerinde durdukça sizler dünyaya lazım ve yanlışlarından sorumlusunuz. Ülkeniz ileri çağları sizlerle yakalayacak ve sürekli aşacaktır. Kendinizin de bu kapsamda bulunduğunu her zaman hatırlayınız."
Mehmet Nevzat Kürüm
"Zaman uçmaktadır, servetini paylaşmak zorundasınız. Ya da! Bırakın ucunu gitsin, borçlarınızı çağlar boyu nesilleriniz ödesin."
Mehmet Nevzat Kürüm"Beyninizi çalıştırın; akla çevirin, gençliği yaşayın, aklınız beyninizin tercümanıdır. Aklın canlı fotoğrafı da bizzat siz kendinizsiniz."
Mehmet Nevzat Kürüm"Sevgili anne ve babalar: Çocuklarınızı kucak çocuğu yapmayınız. Geleceği görünüz! Gelecek her zaman önünüzdedir. Gene de göremiyorsanız. Aklınızın dürbününü kullanınız… Ne mutlu ki sağlıklı her beyinde bu dürbünlerden vardır."
Mehmet Nevzat Kürüm"Her yanlışlığın arkasına gizlenmiş bir güneşin bulunabileceğini hatırdan çıkarmamak, mücadeleyi bırakmamak şarttır. Zira hayatınız boyunca aradığınız güneşin en yakınınızda bulunduğunun isbatını azim, sabır ve çabalarınız sağlayacaktır."
Mehmet Nevzat Kürüm
/*ISTANBUL


İSTANBUL VALİSİ SAYIN HÜSEYİN AVNİ MUTLU'NUN,
SAYIN MEHMET NEVZAT KÜRÜM'Ü KABULÜ


Ziyaretimi, gayet nazik ve samimi bir ev sahibi tevazuunda karşılayan, değerli valimiz sayın Hüseyin Avni MUTLU ile akıcı bir zaman diliminde beraber olduk.

Kültürel alemdeki değerler bağlamında, "OKUMANIN, GÖRMENİN, ve YAŞAMANIN" Bahşettiği zenginlikleri paylaştık.

Birlikte olmaktan onur duyduğum o günün, sıcak anlam ve anısını fotoğraflara dökerek, kolayca mutluluk ortaklığı kurabilen değerli valimi, "Zengin 2. kimliğinden dolayı" kutluyor, şükranlarımı arz ediyorum.


Mehmet Nevzat Kürüm
11.10.2011          
 
İSTANBUL VİLAYETİ BASIN YAYIN MÜDÜRÜ
SAYIN NAZIR BEY TARAFINDAN YAPILAN DAVET

İstanbul Vilayeti Basın Yayın Müdürü Sayın Nazır Bey tarafından davet edildim, gelecek kitaplar hakkında bilgi alışverişinde bulundum. Bana içeriğinde kendi katkıları bulunan 4 adet, çok değerli kitap armağan ettiğinden ve o günün anısını yaşatan fotoğraflardan dolayı kendilerine derin saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Mehmet Nevzat Kürüm
14.11.2011