Anasayfa
Basın Bülteni
Önsöz
Üstün Akıl
Valilik Daveti
Bülten 13 Makalesi
Yazılı ve Görsel basında
Konferanslar - Videolar
Resim Galerisi
Yazarın biyografisi
Ziyaretçi Defteri
İletişim

Yazardan Öğütler

"Kafanızdaki insan beyni yerinde durdukça sizler dünyaya lazım ve yanlışlarından sorumlusunuz. Ülkeniz ileri çağları sizlerle yakalayacak ve sürekli aşacaktır. Kendinizin de bu kapsamda bulunduğunu her zaman hatırlayınız."
Mehmet Nevzat Kürüm
"Zaman uçmaktadır, servetini paylaşmak zorundasınız. Ya da! Bırakın ucunu gitsin, borçlarınızı çağlar boyu nesilleriniz ödesin."
Mehmet Nevzat Kürüm"Beyninizi çalıştırın; akla çevirin, gençliği yaşayın, aklınız beyninizin tercümanıdır. Aklın canlı fotoğrafı da bizzat siz kendinizsiniz."
Mehmet Nevzat Kürüm"Sevgili anne ve babalar: Çocuklarınızı kucak çocuğu yapmayınız. Geleceği görünüz! Gelecek her zaman önünüzdedir. Gene de göremiyorsanız. Aklınızın dürbününü kullanınız… Ne mutlu ki sağlıklı her beyinde bu dürbünlerden vardır."
Mehmet Nevzat Kürüm"Her yanlışlığın arkasına gizlenmiş bir güneşin bulunabileceğini hatırdan çıkarmamak, mücadeleyi bırakmamak şarttır. Zira hayatınız boyunca aradığınız güneşin en yakınınızda bulunduğunun isbatını azim, sabır ve çabalarınız sağlayacaktır."
Mehmet Nevzat Kürüm
/*ISTANBUL


SABAH GAZETESİ
Kültürel eser gibi anektodlar
 
 17 Eylül 2008 
  Ahlatlı yazar Mehmet Nevzat Kürüm'ün kitabı İstanbul Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından kültürel eser olarak kabul edilmiş. Yazarın kendi hayatından deneyimler ve anekdotlar anlattığı kitap, yazarın insanlığa önerileri şeklinde yorumlanabilir. Kitabı yazma gerekçesini "Kafanızdaki insan beyni durdukça sizler dünyaya lazım ve yanlışlarından sorumlusunuz. Ülkeniz ileri çağları sizinle yakalayacak ve sürekli aşacaktır," diye açıklayan yazar bazen trajik, bazen komik unsurların öne çıktığı hatıralarında oldukça öğretici bir üslup...TÜRKİYE GAZETESİ
Edebiyatçılar, Ahmed Arvasi için buluştu
08 Mayıs 2011 Pazar - 09:40
İLESAM İstanbul Şubesi, Çınaraltı Sohbetleri'nin yirmi dokuzuncusunu,Edebiyatçılar, Ahmed Arvasi için buluştu S.Ahmet Arvasi için tertip etti. Gazeteci Hüdavendigâr Onur, merhum Arvasi'nin İmam-ı Azam, Ahmet Yesevi, İmam-ı Gazali, İmam-ı Rabbani gibi büyük İslam kahramanları ile Bilge Kağan, Fatih Sultan Mehmet gibi Türk büyüklerinden de etkilendiğini söyledi. Toplantıda, Ali Nar, Cafer Vayni, Davut Haskırış, Selahattin Arpacı ve Recep Arslan da hâtırâlarını anlattı.


 İSTANBUL - İHA - Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) İstanbul Şubesi, Çınaraltı Sohbetleri'nin yirmi dokuzuncusunu S. Ahmet Arvasi hakkında düzenledi.
Gazeteci Hüdavendigâr Onur, konuşmasında, Arvasi'nin fikir adamı olarak bir neslin üzerinde emeği olduğu gibi gelecek nesilleri...Edebiyatçılar, Ahmed Arvasi için buluştu
TARAFSIZ HABER
Başarılı İsimler 'Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi 2011'de Ağırlandı

Başarılı İsimler 'Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi 2011'de Ağırlandı

Sabancı Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü tarafından 5-6 Mart 2011 günlerinde organize edilen "Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi 2011" başarıyla tamamlandı.

Sabancı Üniversitesi’nde 5-6 Mart’ta gerçekleşen Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi 2011’de birbirinden başarılı isimler üniversite öğrencilerine girişimcilik deneyimlerini aktardı. Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Ziya Boyacıgiller’in “Girişimcilik” kavramı üzerinde durduğu açış konuşmasının ardından başlayan
WWW.HABERFX.NET
Araştırmacı Yazar Nevzat Kürüm Kitabını Tanıttı
Bu yıl 19.'cusu düzenlenen Ahlat Kültür Haftası etkinliklerine katılan araştırmacı yazar M. Nevzat Kürüm, 'Sırları yakalaya bilmenin sırları' isimli kitabını tanıttı.
23 Ağustos 2009 17:22

Bu yıl 19.'cusu düzenlenen Ahlat Kültür Haftası etkinliklerine katılan araştırmacı yazar M. Nevzat Kürüm, 'Sırları yakalaya bilmenin sırları' isimli kitabını tanıttı.

Ahlatlı araştırmacı yazar M. Nevzat Kürüm, Bitlis Eren Üniversitesi Ahlat Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda...
WWW.TATVANSESI.NET
ARAŞTIRMACI DÜŞÜNÜR  M. NEVZAT KÜRÜM BİTLİS'TE Bitlis'in düşman işgalinden kurtarılışının 94. yıl dönümü kutlama etkinliklerine katılmak üzere, Bitlisli hemşehrimiz aratırmacı düşünür M. Nevzat KÜRÜM Bitlis'te.. "Sırları yakalamanın sırları" adlı kitabın yazarı olan sayın KÜRÜM...YurtHaber.com
Araştırmacı yazar nevzat kürüm kitabını tanıttı

Araştırmacı yazar nevzat kürüm kitabını tanıttı 23 Ağustos 2009 19:50
Bu yıl 19.'cusu düzenlenen Ahlat Kültür Haftası etkinliklerine katılan araştırmacı yazar M. Nevzat Kürüm, 'Sırları yakalaya bilmenin sırları' isimli kitabını tanıttı.
ENTROPYA
"Sırları Yakalayabilmenin Sırları"15 Kasım 2008
Dün akşamüstü Sirkeci'de idim. İşim bittikten sonra tramvaya binmek için durağa geldim. Elimde de yol boyunca okumayı düşündüğüm, Anlayış Dergisi'nde çıkmış olan söyleşilerin bir araya getirilmesi ile hazırlanmış Türkiye Söyleşileri:1 Avrupa kitabı vardı. Duraktan deniz tarafına doğru bakıyorum ki elimdeki kitabı işaret ederek bana seslenen biri ile karşılaştım. Bana hangi kitabı okuduğumu sordu. Galiba bana kitap muhabbeti yapılabileceğim bir yol arkadaşı çıktı dedim.WWW.AHLATHABER.COM
ARAŞTIRMACI YAZAR NEVZAT KÜRÜM KİTABINI TANITTI
ARAŞTIRMACI YAZAR NEVZAT KÜRÜM KİTABINI TANITTI

 Tarih : 25.08.2009 - 16:16:59 Ahlatlı araştırmacı yazar M. Nevzat Kürüm, Sırları yakalaya bilmenin sırları isimli kitabını tanıttı. 

Bu yıl 19.'cusu düzenlenen Ahlat Kültür Haftası etkinliklerine katılan araştırmacı yazar M. Nevzat Kürüm, 'Sırları yakalaya bilmenin sırları' isimli kitabını tanıttı.
Ahlatlı araştırmacı yazar M. Nevzat Kürüm, Bitlis Eren Üniversitesi Ahlat Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda düzenlenen kitap tanıtım toplantısı ve söyleyişine Ahlat Kaymakamı Bilal Şentürk, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, Ahlat Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı ve Yargıtay Onursal Üyesi Ahmet Köksal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Uludağ ve çok sayıda vatandaş katıldı.
WWW.LPGHABER.COM
LPG HABER
Araştırmacı Yazar Nevzat Kürüm Kitabını Tanıttı
23.08.2009 18:47
Bu yıl 19.’cusu düzenlenen Ahlat Kültür Haftası etkinliklerine katılan araştırmacı yazar M. Nevzat Kürüm, ’Sırları yakalaya bilmenin sırları’ isimli kitabını tanıttı.WWW.AKSAV.COM
AHLAT KÜLTÜR SANAT VE ÇEVRE VAKFI
NEVZAT KÜRÜM'ÜN İLESAM KONFERANSI
01 Mayıs 2009
Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Üyesi olan Ahlatlı Yazar Sayın  MehmetnevzatKÜRÜM, Birliğin konferanslar dizisi kapsamında 09 Mayıs 2009 Cumartesi günü saat 14.00’te Vakıflar Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda “Sırları Yakalayabilmenin Sırları” konulu bir konferans verecektir.WWW.AKSAV.COM
AHLAT KÜLTÜR SANAT VE ÇEVRE VAKFI
NEVZAT KÜRÜM’ÜN TANITIM YEMEĞİ

02 Ocak 2008
“Sırları Yakalayabilmenin Sırları”adlı kitabın yazarı Ahlat’lı hemşehrimiz Sayın M.Nevzat KÜRÜM, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da Emlak Bank’ın sosyal tesislerinde bir tanıtım yemeği verdi.WWW.AKSAV.COM
AHLAT KÜLTÜR SANAT VE ÇEVRE VAKFI
BİR YAZAR-BİR KİTAP MEHMET NEVZAT KÜRÜM VE SIRLARI YAKALAYABİLMENİN SIRLARI…

26 Ağustos 2007
Bir yazarımız oldu. Yani Ahlat’lı bir yazar. Bundan önce hiç Ahlat’lı yazarımız yokmuş da yeni mi oldu? Asla. Tahir Nejat GENCAN var. Ülkemizin en önemli dil bilimcilerinden. Maşallah AKIŞIK var, sonradan adını mahkeme kararıyla “mümtaz kenan” yapan!.. Abdullah TEKİN, Rahmi TEKİN Ve tabi diğerleri, bunların arasında bu satırların yazarı da olmalı, eğer bunca yazılanlarla birlikte Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 20.01.1990 tarihinde, 496 üyelik numarasıyla kendisine layık görülen “Yazar” unvanı geçerli sayılırsa…WWW.AKSAV.COM
AHLAT KÜLTÜR SANAT VE ÇEVRE VAKFI
M.Nevzat KÜRÜM
05 Aralık 2008
1930 Yılında Ahlat’ta doğdu. İlkokulu Hakkari,Tarsus ve Siirt’te okudu. PTT hesabına pasız yatılı Ankara Sanat Enstitüsünü bitirdi. Planör pilotu kampına katılarak A ve B brövelerini tamamladı. Okulu bitirince...WWW.MAVIYUREK.NET
Mehmet Nevzat Kürüm'ün "SIRLARI YAKALAYABİLMENİN SIRLARI" adlı yeni kitabı çıktı. Okumanızı tavsiye ediyoruz. Kitap tamamen yaşanmış bilgi, görgü ve tecrübenin sonucunda elde edilmiş, zihinleri bir çok konuya ve soruna, çok ince nükte ve esprilerle bağlayan, kolay anlaşılır, akıcı bir üslupla yazılmış bir eser.
 
      Yazar, bakırköy kültür merkezi Altan Erbulak sahnesinde 22 kasım 2007 de ilk konferansını vermiştir. Bu konferansa ait konuşma bakırköy kültür mecmuası kasım ayı sayısının altıncı sayfasında belirtilmiş ve literatüre geçmiştir.