Anasayfa
Basın Bülteni
Önsöz
Üstün Akıl
Valilik Daveti
Bülten 13 Makalesi
Yazılı ve Görsel basında
Konferanslar - Videolar
Resim Galerisi
Yazarın biyografisi
Ziyaretçi Defteri
İletişim

Yazardan Öğütler

"Kafanızdaki insan beyni yerinde durdukça sizler dünyaya lazım ve yanlışlarından sorumlusunuz. Ülkeniz ileri çağları sizlerle yakalayacak ve sürekli aşacaktır. Kendinizin de bu kapsamda bulunduğunu her zaman hatırlayınız."
Mehmet Nevzat Kürüm
"Zaman uçmaktadır, servetini paylaşmak zorundasınız. Ya da! Bırakın ucunu gitsin, borçlarınızı çağlar boyu nesilleriniz ödesin."
Mehmet Nevzat Kürüm"Beyninizi çalıştırın; akla çevirin, gençliği yaşayın, aklınız beyninizin tercümanıdır. Aklın canlı fotoğrafı da bizzat siz kendinizsiniz."
Mehmet Nevzat Kürüm"Sevgili anne ve babalar: Çocuklarınızı kucak çocuğu yapmayınız. Geleceği görünüz! Gelecek her zaman önünüzdedir. Gene de göremiyorsanız. Aklınızın dürbününü kullanınız… Ne mutlu ki sağlıklı her beyinde bu dürbünlerden vardır."
Mehmet Nevzat Kürüm"Her yanlışlığın arkasına gizlenmiş bir güneşin bulunabileceğini hatırdan çıkarmamak, mücadeleyi bırakmamak şarttır. Zira hayatınız boyunca aradığınız güneşin en yakınınızda bulunduğunun isbatını azim, sabır ve çabalarınız sağlayacaktır."
Mehmet Nevzat Kürüm
/*ISTANBUL


     Bana yedi milyon değerli beyin verir misiniz?

     Onlara düşüncelerinin üstün akla dönüştüğünü görebilmelerinin mümkün olup olmadığını sormak istiyorum. Bu mümkün olduğunda, her on kişilik, sıradan insan gruplarının içinde, bunlara riyaset eden bir üstün akıllı bulunuyor demektir. Bu çok önemli bir rakamdır.

     Geliniz, dünyayı ve ülkemizi biraz tepelerden, gök kubbeden aşağılara bakarak, olayları ve nedenlerini biraz inceleyelim. Gördüğünüz karmaşanın tek sebebinin, tek kelimede toplandığını göreceğiz. Üstün akıllılık...

     Ülkemizin ve dünyamızın, tek sorununun, üstün aklın ne olduğunu bilmemek ve ona ulaşamamak olduğu kanısındayım. Diğerlerinin tamamı ve teferruatlar bunun içindedir. Toplum bunu bulmalı ve kitlesel rehber kabul etmelidir.

     Kötülük ve husumetler azalacak, anlaşmalar kolaylaşacak ve pek çok olayda, yasal yollara gidişlere ihtiyaç kalmayacaktır. Bu unsurların sağlanmasıyla, takdir ve uygulamaları isabetli bir ülke meydana geleceğine göre, o ülkeyi şimdiden kutlayabilme özlemiyle...

BU YAZI YENİ ÇIKACAK OLAN SYS-2 KITABIMDAN ALINTIDIR...